PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 28 listopada 2021 r.

- Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, jednocześnie oczekujemy powtórnego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę.

- Dziś Nieszpory o godz. 18.00.

- Roraty codziennie, poza niedzielami, o godz. 6.30, przynosimy ze sobą lampiony lub świece. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie w poniedziałki, środy i soboty. W soboty, po roratach, dla dzieci niespodzianka i małe śniadanie w domu parafialnym.

- W Adwencie zapraszamy na modlitwę brewiarzową, tzw. Jutrznię od poniedziałku do piątku o godz. 5.30.

- Misja św. Teresy z naszej parafii serdecznie zaprasza do udziału w akcji Postanowienie Adwentowe - modlitwa za Kapłanów.  Po Mszy św., przed kościołem, chętni mogą wziąć kartę z modlitwą do Matki Bożej Kapłanów, aby tą modlitwą codziennie, przez cały czas trwania Adwentu, otaczać wybranego przez siebie Kapłana.

- Przygotowując się do świąt pamiętajmy również o najbiedniejszych. Parafialna Caritas włącza się w ogólnopolską akcję -  Adwentowe Torby Miłosierdzia. Wychodząc z kościoła, przy zakrystii i przy ołtarzu św. Anny, można pobrać torbę wraz z listą zakupów. Torbę z zakupami przynosimy do siedziby naszej parafialnej Caritas. Do akcji można dołączyć również przez internet, kontaktując się przez profil Facebook Caritas Piaseczno. Z serca składamy gorące Bóg zapłać.

- W imieniu ks. Mateusza i osób, które tydzień temu, w sobotę prowadziły uwielbienie, dziękujemy za obecność i hojne serca.

- W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek - rano od godz. 6.30 oraz po południu od godz. 16.30. O godz.17.00 Msza św. dla dzieci.

- Oaza i małżeństwa Domowego Kościoła zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy pierwszy piątek miesiąca po Mszy wieczornej.

- W sobotę kapłani udadzą się do chorych o godz. 9.00. Możemy zgłaszać chorych, którzy chcą przyjąć sakramenty św. w domu.

- Papież Franciszek zwołał Synod Kościoła Powszechnego. Do aktywnego udziału w synodzie wszyscy jesteśmy zaproszeni. Każdy może przyjść i podzielić się swoimi radościami czy trudnościami w przeżywaniu wiary we wspólnocie Kościoła.

Drugie spotkanie synodalne za tydzień o godz. 15.00 w domu parafialnym. Zapraszamy.

- Spotkanie Kół Żywego Różańca za tydzień o godz. 17.00 w domu parafialnym.

- Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia w kiosku.

- W środę, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godzinie 21.00 w naszym kościele po raz pierwszy odbędzie się Akatyst ku czci Bogurodzicy. Już dziś zapraszamy na to wyjątkowe nabożeństwo, podczas którego będziemy oddawać cześć Matce Bożej.

- Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka i Informator parafialny.

 

 

 

Slideshow
11