Raport z parafialnego Caritasu

W czasie Wielkiego Postu wspólnota Caritas Piaseczno podjęła się wspólnego przygotowania Misterium. To wydarzenie bardzo nas wszystkich jeszcze bardziej umocniło duchowo. Nie zabrakło łez, wzruszeń i po Misterium głębokich rozmów i medytacji. Każdy z nas choć na chwilę zatrzymał się w pędzącym świecie nad cierpieniem Chrystusa. Zarówno wolontariusze jak i podopieczni w ten sposób przygotowali się do Triduum Paschalnego

 

Od 14 marca nasz parafialny Caritas wraz z Gminą Piaseczno i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie wspomaga uchodźców z Ukrainy. Łącznie wydaliśmy 4 627 paczek żywnościowo-chemicznych. Punkt wydawania paczek nieustająco działa, dlatego prosimy o wsparcie w środki żywnościowe z długim terminem ważności. Duża grupa uchodźców otrzymała nr PESEL, dzięki czemu powoli się usamodzielniają. W związku z tym punkt wydawania paczek wstępnie będzie działał do 09 maja.

 

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy przy sortowaniu darów i wydawaniu paczek. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem tel. 516 608 583.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom włączającym się w pomoc uchodźcom. Podziękowania kierujemy również do wolontariuszy, którzy z dobroci serca poświęcili swój wolny czas na pomoc poszkodowanym.