Raport z Caritasu

c

W dniach 2-5.03.23 aby lepiej skorzystać z okresu Wielkiego Postu i oddać się w ręce Pana podopieczni Caritas przeżywali dni skupienia i modlitwy w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Tegorocznym tematem była uczciwość zgodnie z mądrością z Księgi Przysłów „Uczciwość prawych poprowadzi ich, lecz grzeszników zgubi ich przewrotność”.

W trakcie pobytu mieliśmy okazję spotykać się w szczególny sposób z Jezusem w codziennej Eucharystii, skorzystać ze spowiedzi św. czy uczestniczyć w serii konferencji na temat uczciwości, drodze krzyżowej i innych nabożeństwach i modlitwach. Dni skupienia i modlitwy dawały nam dużo sposobności do bycia w ciszy a także powodów do zadumy i przemyśleń. Nie zabrakło także czasu na przebywanie w gronie sióstr i braci przy filiżance kawy, śmiechu a przede wszystkim smacznego jedzenia.

Teraz wróciliśmy do tych samych miejsc i problemów, które nie zniknęły przez te kilka dni. Ale jesteśmy jakby silniejsi by przez nie przechodzić i pełni nadziei. Wiele dostaliśmy przez ten krótki czas. Każdy z nas pewnie co innego. Jedni spowiedź po latach czy łzy wzruszenia po Komunii Świętej, uścisk drugiego człowieka by nie czuć się samotnie lub słowa uznania za drobny czyn. Może też inne spojrzenie na rzeczywistość, akceptację swojej trudnej sytuacji czy chęć zmiany czegoś w życiu. W naszych sercach pozostaje pewność, że nie jesteśmy sami i możemy zawsze na kogoś liczyć a wzrok o. Benignusa i życzliwy uśmiech o. Dawida przekonują nas, że jeszcze tu wrócimy.

To nas uświadamia, że dobrze jest podjąć wysiłek, wspiąć się na „górę Tabor” i pomodlić by zobaczyć chwałę naszego Pana. Za to wszystko dziękujemy Bogu, organizatorom i wspierającym nas darami i modlitwą.

Images
c
c
c
c
c
c
c