Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 20 maja 2018 r.

1. Dziś uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres paschalny i rozpoczynamy czas zwykły. Dziś kończy się okres Komunii wielkanocnej. Jutro, w poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

2. Dziś zapraszamy do naszego Niebieskiego Kina na film o św. Ignacym Loyoli. To doskonale opowiedziana historia o dramatycznych i przełomowych momentach życia św. Ignacego Loyoli, którego życie wcześniej kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy. Ignacy podejmuje walkę ze swoimi wewnętrznymi słabościami, by ostatecznie wygrywając bitwę i stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła. Zapraszamy na film dzisiaj o godz. 16.00 i 19.30.

3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

4. Święto ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana przypada w najbliższy czwartek. Tego dnia zachęcamy do modlitwy w intencji świętości życia duchowieństwa i o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

5. W najbliższą sobotę diakon Maciej Stasiak przyjmie święcenia kapłańskie. Prosimy o modlitwę za Macieja i jego kolegów, którzy w tych dniach przeżywają rekolekcje i przygotowują się do święceń.

6. Za tydzień o godz. 10.00 i 13.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św.

7. Zapraszamy na Koncert uwielbienia, który poprowadzi Zespół Rodzinne Granie oraz chór i soliści. Koncert odbędzie się 31 maja (w uroczystość Bożego Ciała) o godz. 18.00 w auli niebieskiej w domu parafialnym.

8. Za tydzień, w niedzielę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny.

9. 9 czerwca, w sobotę Akcja Katolicka organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje i program na tablicy ogłoszeń Akcji Katolickiej.

10. Przy wyjściu z kościoła jest Informator parafialny, w kiosku prasa katolicka. W tygodniku Niedziela polecamy uwadze artykuły poświęcone ochronie życia ludzkiego z okazji 50. rocznicy ogłoszenia encykliki „Humanae vitae”; w Gościu niedzielnym polecamy artykuł: W brzuchu wieloryba – tekst o Europie, która miota się między dumą a pogardą wobec własnej kultury. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Slideshow
Wielkanoc