XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 października 2020 r.

- W tym miesiącu modlimy się na różańcu w kościele:

  • dorośli: codziennie o godz. 17.45
  • dzieci: poniedziałek, środa i piątek o godz. 17.00
  • młodzież: w piątki po Mszy św. o godz. 18.30

Zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca.

- Dzisiaj o godz. 19.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową i pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

- Zapraszamy na Adorację z muzycznym uwielbieniem w ramach projektu „W Ścianach Domu Ojca Mego”. Zaproszeni zawodowi muzycy, którzy na co dzień grają w najbardziej znanych zespołach chrześcijańskich, pomogą nam wejść w tę modlitwę uwielbienia. Sobota 24 października godzina 19.30.

- W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. W przedsionku kościoła znajdują się kartki, na których możemy wypisać zmarłych polecanych w modlitwie.

- Parafialna Caritas poszukuje wolontariuszy z samochodem, którzy będą w soboty, rozwozić paczki dla potrzebujących pod wskazany adres. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.

- Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka oraz Informator parafialny.

- Ogłoszenie władz lokalnych:

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno przypomina, że trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Można się spisać również przez Internet.

- Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz z faktem, iż parafie Warszawy znalazły się w czerwonej strefie, przypominam księżom proboszczom i wiernym o wszystkich dotychczasowych zaleceniach dotyczących przestrzegania zasad sanitarnych w czasach pandemii: o zachowaniu dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa (z wyjątkiem celebransa głównego), o zasadzie dezynfekcji rąk oraz rozłącznego udzielania Komunii św. do ust i na rękę.

Oprócz tego przypominam, że w parafiach na terenie strefy żółtej zachowujemy zasadę 4 metrów kwadratowych na jedną osobę w kościele. Zasada ta dotyczy Mszy św. i wszelkich nabożeństw włącznie z Mszami obrzędowymi (pierwsza Komunia św. i bierzmowanie). Rodzicom należy pozostawić prawo decyzji o ewentualnym odłożeniu sakramentów ich dzieci.

Zgodnie z ujednoliconą na poziomie Episkopatu Polski formułą, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Przypominam wiernym, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy św. nie jest grzechem.

Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o ustanie pandemii, troskę o chorych i odpowiedzialne zachowywanie obostrzeń sanitarnych.

Slideshow
j