V Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi o. Albert Szustak, paulin, którego serdecznie witamy. Dziś nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. Porządek nabożeństw rekolekcyjnych od poniedziałku do środy będzie następujący:

Msza św. z nauką o godz. 8.00, 10.00, 18.30, o godz. 20.00 Msza św., po której będzie nauka rekolekcyjna dla studentów, młodzieży pracującej i dorosłych i na zakończenie każdego dnia, po nauce rekolekcyjnej, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Sakrament pokuty: wtorek i środa w godz.: 7.45 - 11.00 oraz 17.00 - 20.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach.

2. Dziś Gorzkie żale z nauką pasyjną dzisiaj o godz. 17.45.

3. Dziś o godz. 15.00 i 16.00 Msza, św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Jutro, w poniedziałek spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych o 19.30 w domu parafialnym.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszego kina na film: „Sprawa Chrystusa”. Film opowiada historię niezwykłego nawrócenia i robi to w imponujący sposób. „Sprawa Chrystusa” jest znakomitym filmem, zawierającym silne przesłanie, które wzmacnia wiarę i pobudza serce. Zapraszamy na film za tydzień o godz. 16.00 i 19.30.

5. W piątek 23 marca Droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Początek o godz. 19.30 w kościele M. B. Różańcowej przy ulicy Słowiczej. Zakończenie Drogi krzyżowej przy naszym kościele. Zachęcamy całą parafię i wszystkie wspólnoty do udziału w Drodze krzyżowej. Zabieramy świece. W piątek w kościele będzie Droga krzyżowa tylko dla dzieci o godz. 17.00.

6. Przyszła niedziela jest  Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy św. poświęcimy gałązki palmowe. Uroczysta procesja z palmami o godz. 13.00.

7. W Niedziele Palmową Oaza będzie rozprowadzać palmy przed kościołem.

8. W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w Wigilię Paschalną.

9. Serdecznie Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na rozbudowę domu parafialnego, którą parafia prowadzi z własnych środków, bez żadnych dotacji. Na ten cel można też wpłacać na konto, które jest podane w Informatorze parafialnym.

10. Społeczność Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach-Magdalence serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjum na dzień otwarty w sobotę 24 marca 2018 r. w godzinach 10.00 - 13.00. Będzie można poznać nauczycieli, obejrzeć szkołę, posłuchać opinii uczniów jak wygląda nauka, atrakcje i codzienność w naszej szkole. Jesteśmy młodą szkołą dla młodych, kreatywnych  poszukujących swojej drogi zgodnie z wartościami katolickimi. Serdecznie zapraszamy.

11. W kiosku można nabyć prasę katolicką i świece paschalne na stół wielkanocny. Z prasy katolickiej polecamy w Gościu niedzielnym artykuł – Niewidomi wokół widzącego - o  św. o. Pio i jego przeżywaniu Mszy św. W tygodniku Niedziela polecamy wywiad z Wojciechem Cejrowskim – Bóg nas stworzył wolnymi. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która również może pomóc w przeżywaniu Wielkiego Postu. Przy wyjściu z kościoła jest Informator parafialny.

Slideshow
rynek