XXIV Niedziela Zwykła - 17 września 2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
 1. W naszej parafii odbywa się wizytacja kanoniczna i jest wśród nas Jego Eminencja Kazimierz kard. Nycz. Wizytacja rozpoczęła się dziś w godzinach ranny i potrwa do poniedziałku. Dziś w programie wizytacji: o godz. 15.00 w domu parafialnym spotkanie z grupami i wspólnotami, które istnieją i działają w parafii. O godz. 17.00 spotkanie ze wspólnotami neokatechumenalnymi. O godz. 18.30 Ks. Kardynał odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowania.

 2. Dziś o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. i ich rodziców. Spotkanie dla rodziców jutro, w poniedziałek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

 3. Spotkanie Rady Parafialnej dziś o godz. 19.30 na plebanii.

 4. W drugim dniu wizytacji, w poniedziałek zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św. szczególnie osoby starsze i chorych, którzy otrzymają błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem od naszego Pasterza. O godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych, a następnie ks. Kardynał poświęci nowo zbudowany pomnik dzieci nienarodzonych.

 5. Z racji przypadającej dziś niedzieli, jutro na cmentarzu parafialnym o godz. 11.00, w 78 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, zostanie odmówiona modlitwa w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie.

 6. W środę o godz. 19.00 zapraszamy do domu parafialnego młodzież klas VII i ich rodziców. Tematem spotkania będzie przybliżenie nowej formy przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 7. Stowarzyszenie Gama zaprasza rodziców dzieci z warsztatów muzycznych na zebranie 19 września 2017r. o godzinie 19.00 do domu parafialnego.

 8. W czwartek święto św. Mateusza ewangelisty i imieniny ks. Mateusza, w piątek imieniny obchodzi ks. Tomasz. Naszym wikariuszom życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.

 9. 24 września organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę z racji Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Centralnym punktem programu pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 11.00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. W zakrystii przyjmujemy zapisy.

 10. Po wakacyjnej przerwie, za tydzień o godz. 16.00 i 19.30 zapraszamy do naszego Niebieskiego Kina na projekcję filmu: Teraz i w godzinę śmierci. Dokument stara się odpowiedzieć na pytanie, jak wielką bronią w walce ze złem jest modlitwa różańcowa.

 11. W punkcie prasowym jest do nabycia prasa katolicka. Przy wyjściu z kościoła Informator Parafialny.

Slideshow
Nasz Kościół