OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023 r.

- Dziś uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres paschalny i rozpoczynamy czas zwykły. Jutro, w poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

- Wczoraj, w sobotę, 27 maja święcenia kapłańskie przyjęło 14 diakonów z rąk kard. Kazimierza Nycza.

- W poniedziałek w Bibliotece Publicznej w Piasecznie o godz. 17.30 odbędzie się prelekcja o ks. Ludwiku Czajewiczu, proboszczu piaseczyńskim i bohaterze Powstania Styczniowego.

- Święto ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana przypada w najbliższy czwartek. Tego dnia zachęcamy do modlitwy w intencji o świętość życia duchowieństwa oraz o nowe, święte i liczne powołania.

- Od czwartku nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy św.

- W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi podczas porannych nabożeństw i od godz. 16.30. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00. Wieczorem adoracja do godz. 20.30. W sobotę kapłani odwiedzą chorych.

- Spotkanie bielanek w sobotę, 3 czerwca o godz. 10.30 w domu parafialnym.

- Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 i 11.30. Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych jutro, w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele.

- Za tydzień w I niedzielę miesiąca spotkanie Żywego Różańca o godz. 16.00. O godz. 17.45 Nieszpory, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

- W niedzielę, 4 czerwca będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za czyniących pokój. W tym dniu będzie przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

- W naszym dekanacie rozpoczyna działalność nowa parafia pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Mysiadle przy ul. Kościelnej 1. Od przyszłej niedzieli, od 4 czerwca będą tam odprawiane Msze św. w kaplicy: niedziela i święta o godz. 9.00, 10.30 i 12.00, w dzień powszedni o godz. 17.30, spowiedź pół godziny przed Mszą św. 10 czerwca o godz. 17.30 ks. Kard. Kazimierz Nycz poświęci kaplicę i na tę uroczystość nowopowstająca wspólnota parafialna w Mysiadle serdecznie zaprasza.

- 17 czerwca, w sobotę Akcja Katolicka organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.

- Przy wyjściu z kościoła jest Informator parafialny i prasa katolicka.

Slideshow
z