DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - 9 grudnia 2018 r.

1. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje, które potrwają do środy i pomogą nam przygotować się do świąt Narodzenia Pańskiego. Rekolekcje prowadzi o. Robert Grabka. Program rekolekcji jest stały w poniedziałek, wtorek i środę, a przedstawia się następująco:

 • godz. 8.00, 10.00 i 18.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych;
 • godz. 17.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci
 • oraz o godz. 20.00 – Msza św. dla młodzieży i dorosłych i po Mszy św. nauka rekolekcyjna, adoracja i okazja do spowiedzi.
 • spowiedź: we wtorek i środę w godz. 7.45-10.30 i od 16.30-21.00

2. Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca przed kościołem Caritas zbiera ofiary dla osób potrzebujących pomocy. Z tych ofiar zostaną zakupione między innymi: lekarstwa, żywność, opał. W kościele jest ustawiony kosz adwentowy, do którego możemy wkładać artykuły żywnościowe, środki czystości itp. Można również nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

3. Siostry Pasterzanki rozprowadzają opłatki przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Pan organista ma opłatki w kiosku z prasą. W tygodniu roznosi poświęcone opłatki do domów.

4. Dziś o godz. 15.00 w domu parafialnym zostanie odprawiona Msza św. dla niepełnosprawnych intelektualnie. Nieszpory o godz. 18.00.

5. W Adwencie zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy na Roraty szczególnie w poniedziałki, środy i soboty. Od poniedziałku do piątku modlimy się w kościele poranną modlitwą brewiarzową, tzw. Jutrznią o godz. 5.30.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

7. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę, będą na potrzeby związane z rozbudową domu parafialnego. Ta rozbudowywana część, będzie służyć mam wszystkim, jak również na potrzeby osób biednych i bezdomnych. Będzie wyposażona w windę i pomieszczenia wielofunkcyjne. Składamy serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i życzliwą pomoc.

8. W tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian z wizytą kolędową:

 • 13.12 czwartek od godz. 16.00 –  1 Maja z blokami
 • 14.12 piątek od godz. 16.00 – Przedwiośnia, Małej Łąki, Kościeliska, Krupówki, 5 Stawów, Wschodnia
 • 15.12 sobota od godz. 10.00 – Świętojańska, Niecała, Sienkiewicza, Pl. Piłsudskiego, Kościelna, Żabia, Wąska, Prusa

9. W tym roku ofiary złożone przy okazji wizyty kolędowej będą na potrzeby związane z rozbudową domu parafialnego.

10. Za tydzień zapraszamy do naszego Niebieskiego Kina na film - Droga życia. To film ze śmiercią w tle, który uspokaja i daje nadzieję. Amerykański lekarz, który nie może się pogodzić z tragiczną śmiercią syna, który zginął w Pirenejach, pokonując drogę do Santiago de Compostela, zwaną Szlakiem Świętego Jakuba. Jedzie do Europy po szczątki syna. Na miejscu postanawia jednak przejść cały szlak, aby uczcić pamięć Daniela. Zapraszamy na pokaz w przyszłą niedzielę o godz. 19.30.

11. W następnym tygodniu odwiedzimy:

 • 17.12 poniedziałek – Orzeszkowej, Zgoda
 • 18.12 wtorek - Kościuszki
 • 19.12 środa – Wojska Polskiego 28, Kilińskiego
 • 20.12 czwartek – Wojska Polskiego 5 i 7 oraz pojedyncze domki
 • 21.12 piątek – Jerozolimska, Krótka

W tym roku ofiary złożone przy okazji wizyty kolędowej będą przeznaczone na potrzeby związane z rozbudową domu parafialnego.

12. W kiosku jest prasa katolicka, świece Caritas na stół wigilijny, są również bombki z wizerunkiem naszego kościoła jako cegiełka na rozbudowę domu parafialnego. Przy wyjściu z kościoła jest Informator parafialny.

Slideshow
anna