III Niedziela Wielkiego Postu - 7 marca 2021 r.

- Dziś spotkanie Żywego Różańca o godz. 16.00. Gorzkie żale o godz. 17.45.

- Trwają katechezy dla młodzieży i dorosłych, które głoszone są w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00 w kościele.

- W piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 17.45 i dla młodzież o godz. 19.15.

- Wielki Post jest czasem szczególnej troski o biednych i potrzebujących. Przy ołtarzu św. Anny wystawiony jest kosz, do którego możemy składać dary żywnościowe oraz środki czystości. Jest również skarbona z jałmużną wielkopostną.

- W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w Wigilię Paschalną.

- Papież Franciszek ustanowił św. Józefa patronem tego roku. Zapraszamy do włączenia się w nowennę do św. Józefa, którą rozpoczniemy w środę, 10 marca i będziemy odmawiać po Mszy św. wieczornej.

- Torby Miłosierdzia - to projekt Caritas na Wielki Post, w którym każdy może wziąć udział.
Jeśli ktoś szuka sposobu ofiarowania jałmużny, to zapraszamy do zakrystii, po Torbę Miłosierdzia, z listą artykułów potrzebnych najbiedniejszym na nadchodzące święta. Wystarczy wypełnić torbę odpowiednimi zakupami i odnieść ją do siedziby Caritas.

Zachęcamy wszystkich, by w tym czasie jeszcze szerzej otworzyć swoje serce i wesprzeć potrzebujących. Torby można odbierać i przynosić do siedziby Caritas

  • wtorki godz. 15.00 – 18.00
  • piątki godz. 16.00 – 18.00
  • soboty godz. 9.00 – 12.00

- Spotkanie Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej odbędzie się 14 marca o godz. 15.30 w domu przy ul. Zgoda 14.

- Przypominamy, że w każdy czwartek od porannej Mszy św. do godz. 20.30 w kaplicy Krzyża jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, czas osobistej modlitwy i adoracji.

- Zapraszamy do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Krzyża od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.

- Do końca kwietnia można przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Na stojaku z prasą są ulotki informujące, jak wypełnić formularz zeznania podatkowego PIT, poprzez który możemy przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz naszej parafialnej Caritas.

 

Slideshow
c