Program i regulamin XIII Piaseczyńskiej Pelgrzymki Rowerowej

XIII Piaseczyńska Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy w dniach 9-13/15.07.2019 r. organizowana przez
Oddział Akcji Katolickiej Parafii św. Anny w Piasecznie

PROGRAM

1. Dzień. Zbiórka wyjazdowa 9 lipca (wtorek) o godz. 12, na placu przed kościołem św. Anny w Piasecznie.

 •  - Sprawdzenie listy uczestników, dokumentów, deklaracji i wpłat,
 • -  pobranie plakietki, śpiewniczka, przywieszek do roweru i bagażu, ewentualnie kamizelki ochronnej,
 • -  sprawdzenie stanu rowerów i oznakowanie rowerów i bagażu,
 • -  złożenie bagaży do samochodu towarzyszącego.
 • -  godz. 13. wspólna modlitwa w kościele.

-  Godz. 13.30 wyjazd  spod Krzyża Papieskiego na trasę pielgrzymki: przez Jazgarzew, Pieczyska, Jasieniec do Lewiczyna – ok. 40 km. Msza św. w Sanktuarium M.B. , wspólna kolacja z własnego prowiantu uzupełnionego z grila, nocleg ( w domu pielgrzyma lub we własnych namiotach, z własnym śpiworem).

2. dzień. Z Lewiczyna przez Przybyszew i Nowe Miasto nad Pilicą (tam Msza św. i postój ) do Poświętnego ok. 65 km. Kolacja z własnego prowiantu z uzupełnieniem przez organizatorów, nocleg w domu pielgrzyma lub we własnych namiotach.

3. dzień. Wyjazd z Poświętnego po porannej Mszy św. przez Opoczno, Żarnów do Przedborza– ok. 70 km. Posiłek i spotkanie , potem nocleg w Ośrodku .

4. dzień. Z Przedborza wyjazd , Wielgomłyny. Kobiele Wlk Gidle, Garnek i Mstów do Częstochowy – ok. 85 km. W Garnku posiłek.  Nocleg w Domu Pielgrzyma Sióstr Pasterzanek przy ul. Ks. Kordeckiego.

5. dzień.  Spotkanie z uczestnikami Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej w Katedrze Częstochowskiej i potem przed katedrą. Przejazd Al. NMP na Jasną Górę na  Mszę św. pod Szczytem. Potem  nawiedzenie Kaplicy MB Częstochowskiej i pobyt na Jasnej Górze.

Ok. godz. 14-15. Załadunek rowerów do samochodów. Powrót do Piaseczna autokarem na godz. ok. 20. Rozładunek i odbiór rowerów.

Dla wytrwałych ok.  godz. 15.30 wyjazd z Częstochowy (5-7 dzień) do Krakowa Łagiewnik – 140 km. Noclegi  w Sanktuarium w Leśniowie – Żarkach i w Ojcowie. Powrót tej grupy pociągiem w poniedziałek 16.07 wieczorem.

Możliwe są zmiany w programie uwzględniające bieżące okoliczności.

 

REGULAMIN


1. Zapis na listę uczestników Pielgrzymki  (w zakrystii kościoła św. Anny) następuje na podstawie ZGŁOSZENIA zawierającego informacje o uczestniku, określenie miejsca docelowego i sposobu powrotu, dobrowolne zobowiązanie uczestnika z własnoręcznym podpisem, oraz wpłaty na koszty pielgrzymki. Uczestnicy nieletni jadący bez rodziców dołączają pisemną zgodę rodziców na udział w pielgrzymce.Każdy uczestnik ma świadomość uczestnictwa w pielgrzymce religijnej – obowiązuje życzliwość, chęć do współdziałania ze wspólnotą, odporność na trud pielgrzymowania i dobry humor; jesteśmy na wspólnej modlitwie.

2. Przepisy ruchu drogowego, polecenia organizatorów i noszenie w czasie jazdy kamizelki ochronnej, obowiązują pod rygorem wykluczenia z pielgrzymki bez zwrotu wpłaty.

3. Wpłata uczestnika 230 zł. przeznaczona jest na noclegi , opłaty i ofiary, samochód techniczny, oraz zakup żywności na ognisko. I posiłki w Lewiczynie i  Przedborzu. Pozostałe koszty – wyżywienie, ubezpieczenie i inne, uczestnicy pokrywają sami. Podróż powrotna autokarem i przewóz rowerów, mogą być  płatne. Koszty  dalszej pielgrzymki z Częstochowy do Krakowa uczestnicy  opłacają dodatkowo.

4. Każdy uczestnik zabiera ze sobą:

 • dokumenty osobiste (w torebce nieprzemakalnej), ubezpieczenie rowerzysty,
 • modlitewnik, różaniec,
 • pieniądze na wyżywienie, napoje i przejazd powrotny,
 • kask i kamizelkę ochronną, bieliznę, odzież i obuwie rowerowe, okulary  słoneczne i rękawiczki,

W sakwach lub na bagażniku rowerowym:

 • zapasową dętkę wymiaru odpowiedniego do własnego roweru,
 • płaszcz nieprzemakalny i zabezpieczone przed zamoknięciem:  kurtkę,  ocieplacz, czapkę (przy braku kasku), skarpety, papier, jedzenie i napoje na drogę,
 • karimatę.
 • w worku, lub torbie oznaczonymi  wizytówką uczestnika –  o wadze do 10 kg, do przewozu samochodem:
 • bluzę i spodnie dresowe, ew. odzież nocną, ręcznik i przybory toaletowe,
 • bieliznę na zmianę, dodatkowe obuwie, żywność do użycia od kolacji 9.07,
 • śpiwór i  ew. namiot.

5. Rowery muszą być sprawne: po przeglądzie, zaopatrzone w bagażnik, sprawne hamulce, błotniki, oświetlenie i oznakowanie nazwiskiem użytkownika (w okolicy główki ramy).

6. Każdy uczestnik powinien mieć   koszulkę odblaskową i dostarczoną przez organizatora  wizytówkę osobistą (plakietkę). W miejscach spotkań  na postojach plakietki nosimy na piersi.

7. Pielgrzymka odbywa się wg  Programu. Program może być dostosowany przez organizatorów do bieżących okoliczności.

8. Odpowiedzialni Organizatorzy to: Główny Organizator Tomasz Lisicki,  Komandor Krzysztof Tarchalski, ,  Przewodnik Duchowy - ks. Proboszcz Andrzej Krynicki,  Organizatorzy- Prezes Oddz. Akcji Katolickiej  Jadwiga Szymańska,   Stanisław Podkowiński, oraz przedstawiciel Oddziału w autokarze .