Słowo umocnienia

sw-anna

Drodzy Parafianie!

Tegoroczny Wielki Post jest wyjątkowy i równie wyjątkowo zapowiada się Wielki Tydzień, wraz z wejściem w czas Wielkanocny. To zupełnie nowa rzeczywistość, z którą musimy się wszyscy mierzyć. Nie jest to łatwy czas dla dorosłych, którzy nie mogą podjąć swoich zajęć. Niezwykle uciążliwy czas dla dzieci i młodzieży z zakazem opuszczania swoich domów. Osoby samotne i starsze dźwigają swoje lęki i trudy związane z wiekiem. My, kapłani również zmagamy się z nałożonymi ograniczeniami. W warunkach trwania epidemii, nikomu nie jest łatwo. Musimy jednak pokornie przyjąć te ograniczenia, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Jako duszpasterze parafii św. Anny, chcemy zapewnić wszystkich Parafian o naszej duchowej jedności i solidarności. Wykorzystujemy czas wolny na wspólną kapłańską modlitwę. Skoro nie możemy się spotykać na nabożeństwach, w grupach i wspólnotach, to tym bardziej ogarniamy Was serdeczną modlitwą i pamięcią. Wierzymy, że dla wielu z nas, czas kwarantanny i przebywania sam na sam ze sobą, będzie dobrą okazją, aby spojrzeć nieco głębiej w siebie. Ten trudny okres, niejako przymusza nas do zatrzymania się i szukania odpowiedzi na pytania, które w takich warunkach, łatwiej mogą pojawić się w naszych sercach. I już nie tylko pytania o sprawy codzienne, ale i sięgające głębiej, pytania o sens życia i wiary w Boga.

Kiedy spojrzymy na Wielki Post 2020 roku z perspektywy upływającego czasu, być może, stwierdzimy, że był on nam bardzo potrzebny w naszym zabieganiu i zapomnieniu o rzeczach najważniejszych. Może niektórym uda się zajrzeć głębiej w siebie, coś przemyśleć, coś zmienić. Ufamy, że epidemia wkrótce zostanie pokonana, a my z tego okresu wyjdziemy odmienieni, mając głębsze spojrzenie na swoje życie i wokół nas.

Raz jeszcze zapewniamy o modlitwie i z nadzieją czekamy na odpowiednie warunki wspólnego przeżywania i wzrastania w wierze.

Duszpasterze