Skip to main content
Ogłoszenia

30.07.2023

By 29 lipca, 2023No Comments

– Dziś o godz. 18.00 Nieszpory, 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny.

– We wtorek, 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na cmentarzu parafialnym przy Kwaterze Wojennej o godz. 17.00 w godzinie „W” odbędzie się uroczystość patriotyczna, której centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana w intencji poległych powstańców. W tej godzinie zabrzmi dzwon kościelny, który przypomni historyczną ofiarę tamtego pokolenia. Oby ofiara ich życia przemawiała także do nas i skłaniała do budowania w sobie postawy patriotycznej, potrzebnej także w czasie pokoju.

– Miesiąc sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. W sierpniu z różnych stron Polski tysiące pielgrzymów udaje się na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli pielgrzymi trud również o trzeźwość naszego narodu.

– Zapraszamy do udziału  w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę w dniach: 6 – 14 sierpnia. Z naszego kościoła, za tydzień w niedzielę o godz. 10.00, pielgrzymi wyruszą na pątniczy szlak do Częstochowy w grupie 8 pod patronatem Aniołów Stróżów. Spotkanie organizacyjne dziś o godz. 16.00 w auli niebieskiej domu parafialnego. Zapisy w dniach: 4-5 sierpnia w godz.: 12.00 – 20.00 przy kancelarii parafii św. Anny.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. i po południu od godz. 16.30.

W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. Wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.30.

– Zapraszamy do Torunia na XV-te „Dziękczynienie w rodzinie”. Wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 5.00 sprzed kościoła w Zalesiu Dolnym. Bliższe informacje na plakacie i w zakrystii.

– Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca Nieszpory z procesją eucharystyczną o godz. 17.30.

– Prasa katolicka jest przy wyjściu z kościoła.

– Życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.