Skip to main content

XVIII Piaseczyńska Pielgrzymka Rowerowa

do Częstochowy w dniach 09.07.2024 r – 13.07.2024 r. i do Łagiewnik (do 15.07)

organizowana przez Oddział Akcji Katolickiej Parafii św. Anny w Piasecznie

PROGRAM


1. Dzień. Zbiórka wyjazdowa 9 lipca (wtorek) 2024 r o godz. 12.00 na placu przed kościołem św. Anny w Piasecznie.

 – Sprawdzenie listy uczestników, dokumentów, deklaracji i wpłat,

–  pobranie plakietki, przywieszek do roweru i bagażu,   sprawdzenie stanu rowerów i oznakowanie rowerów i bagażu,

–  złożenie bagaży do samochodu towarzyszącego.

–  godz. 13.00 wspólna modlitwa w kościele.

– 1 dzień. Godz. 13.30 wyjazd  spod kościoła Św. Anny w Piasecznie na trasę pielgrzymki: przez Głosków, Rembertów do Błędów – ok. 46 km. Msza św. w kościele Św. Prokopa, wspólna kolacja z własnego prowiantu uzupełnionego, nocleg (Dwór u Pana Tadeusza z własnym śpiworem).

2. dzień – Z Błędowa do Nowego Miasta nad Pilicą (Msza św. i postój ) – do Poświętnego

ok. 65 km. Kolacja z własnego prowiantu, nocleg w domu pielgrzyma lub we własnych namiotach.

3. dzień. Wyjazd z Poświętnego po porannej Mszy św. przez Opoczno, Paradyż i Przedbórz do Wielgomłynów – ok. 85 km. Posiłek i spotkanie, potem nocleg w ośrodku  klasztornym.

4. dzień. Wyjazd z Wielgomłynów przez Gidle, Garnek i Mstówdo Częstochowy – ok. 75 km. W Garnku posiłek.  Nocleg w Domu Pielgrzyma Sióstr Pasterzanek w Częstochowie, przy ul. Ks. Augustyna Kordeckiego 15.

5. dzień.  Spotkanie z uczestnikami Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej : o godzinie 09.30 spotkanie w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie, godzina 10.15- wspólne zdjęcie pielgrzymów na schodach Katedry, godzina 10.30 i przejazd Al. NMP na Jasną Górę na  Mszę św. pod Szczytem.  O godzinie 11.00 przywitanie Pielgrzymów na Jasnej Górze, godzina 11.30 Uroczysta Msza Św. Na Wałach Jasnogórskich i o godzinie 13.00 przejście  do  Kaplicy MB Częstochowskiej i pobyt na Jasnej Górze.

Ok. godz. 14.00 załadunek rowerów na przyczepę. Powrót do Piaseczna autokarem na godz. ok. 20.00. Rozładunek i odbiór rowerów. Dla wytrwałych wyjazd z Częstochowy do Łagiewnik

Możliwe są zmiany w programie uwzględniające bieżące okoliczności.


REGULAMIN


1. Zapis na listę uczestników Pielgrzymki  (w zakrystii kościoła św. Anny) następuje na podstawie ZGŁOSZENIA zawierającego informacje o uczestniku, określenie miejsca docelowego i sposobu powrotu, dobrowolne zobowiązanie uczestnika z własnoręcznym podpisem, oraz wpłaty na koszty pielgrzymki. Uczestnicy nieletni jadący bez rodziców dołączają pisemną zgodę rodziców na udział w pielgrzymce. Przewidujemy udział w pielgrzymce do 60 osób.

Każdy uczestnik ma świadomość uczestnictwa w pielgrzymce religijnej – obowiązuje życzliwość, chęć do współdziałania ze wspólnotą, odporność na trud pielgrzymowania i dobry humor; jesteśmy na wspólnej modlitwie.

2.Przestrzeganie  Przepisów ruchu drogowego, polecenia organizatorów, noszenie w czasie jazdy kamizelki ochronnej,  kasku. Nie dostosowanie się do przepisów ruchu drogowego i nie przestrzeganie regulaminu   wyklucza uczestniczenie w dalszym pielgrzymowaniu bez zwrotu wpłaty.


3. Wpłata uczestnika 370 zł. przeznaczona jest na noclegi, opłaty i ofiary, samochód techniczny, obiad w Garnku, autokar.

Pozostałe koszty – wyżywienie, ubezpieczenie i inne, uczestnicy pokrywają sami.

4. Każdy uczestnik zabiera ze sobą:

– dokumenty osobiste (w torebce nieprzemakalnej), ubezpieczenie rowerzysty,

– modlitewnik, różaniec,

– pieniądze na wyżywienie, napoje i przejazd powrotny,
– kask i żółtą kamizelkę ochronną, bieliznę, odzież i obuwie rowerowe, okulary  słoneczne i rękawiczki – w sakwach lub na bagażniku rowerowym:

– zapasową dętkę wymiaru odpowiedniego do własnego roweru,

– płaszcz nieprzemakalny i zabezpieczone przed zamoknięciem:  kurtkę,  ocieplacz, czapkę (przy braku kasku), skarpety, papier, jedzenie i napoje na drogę, karimatę.

W worku, lub torbie oznaczonymi  wizytówką uczestnika –  o wadze do 10 kg, do przewozu samochodem:

– bluzę i spodnie dresowe, ew. odzież nocną, ręcznik i przybory toaletowe,

– bieliznę na zmianę, dodatkowe obuwie, żywność do użycia od kolacji,

– śpiwór i  ewentualnie namiot.

5. Rowery muszą być sprawne: po przeglądzie, zaopatrzone w bagażnik, sprawne hamulce, błotniki, oświetlenie i oznakowanie nazwiskiem użytkownika (w okolicy główki ramy).


6. Każdy uczestnik powinien mieć   koszulkę odblaskową ,wizytówkę osobistą (plakietkę). W miejscach spotkań  na postojach plakietki te nosimy na piersi.


7. Pielgrzymka odbywa się wg  Programu. Program może być dostosowany przez organizatorów do bieżących okoliczności. Obowiązkowe spotkanie przed pielgrzymką będzie 30 czerwca o godz. 16.30 w domu parafialnym.

8. Odpowiedzialni Organizatorzy to: Główny Organizator i Komandor Pielgrzymki Tomasz Lisicki, Organizator- Stanisław Podkowiński, Stanisława Szymborska,  Przewodnik Duchowy – ks. Proboszcz Andrzej Krynicki,  Organizator- Prezes Oddz. Akcji Katolickiej  Jadwiga Szymańska.