Skip to main content

Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej

W parafii św. Anny w Piasecznie posługuje jedenastu nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w naszej parafii polega głównie na zanoszeniu i udzielaniu Komunii św. chorym. Nadzwyczajni szafarze Komunii św. posługują chorym także w szpitalu św. Anny, który znajduje się na terenie naszej parafii.

W każdą niedzielę o godzinie 15.00 sprawowana jest Msza św. w szpitalu, po czym szafarze obchodzą szpital i udzielają Komunii św. hospitalizowanym pacjentom.

Nadzwyczajni szafarze Komunii św. regularnie pełnią dyżury, pomagając swoją posługą księżom w czasie Mszy św. odprawianych w kościele oraz podczas niedzielnej Mszy św. dla dzieci w domu parafialnym.

Szafarze udzielają się w życiu parafialnym na różnych płaszczyznach: służą pomocą w trakcie uroczystości, pielgrzymek parafialnych, posługują we wspólnotach działających w naszej parafii.

Wszyscy szafarze z naszej parafii biorą udział w dniach skupienia służących formacji na szczeblu diecezjalnym. Regularnie uczestniczą w spotkaniach z ks. Proboszczem, w celu omówienia bieżących spraw i problemów związanych z posługą szafarzy w naszej parafii.