Skip to main content

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej. Jest to charyzmat Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela (Mt 19, 6). Celem działalności Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując aktywnie z Jezusem Chrystusem – Bogiem, w każdej sytuacji, nawet po ludzku patrząc beznadziejnej, możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy Sakramentu oznacza, że nawet jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo – Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem – trwa nadal. Nadal są mężem i żoną, i jako tacy staną przed Bogiem. Sakrament Małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji.

Małżonków w kryzysie (na każdym etapie: razem, osobno, w trakcie rozwodu, po rozwodzie), zapraszamy na spotkania w pierwszą i trzecią środę miesiąca – ok. godz. 19.15. w domu parafialnym, w Harcówce. Przed spotkaniami o godz. 18.30 odprawiana jest w kościele Msza Św.

Duszpasterzem wspólnoty jest proboszcz ks. Andrzej Krynicki.

link do naszej, piaseczyńskiej podstrony Sychar: http://piaseczno-anny.sychar.org/

link do forum pomocy Sychar: https://kryzys.org/