Skip to main content
Ogłoszenia

03.12.2023

By 2 grudnia, 20234 grudnia, 2023No Comments

– Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, jednocześnie oczekujemy powtórnego przyjścia Pana Jezusa na końcu czasów.

– Od jutra przez cały Adwent zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 6.30. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece. Dzieci zapraszamy na Roraty szczególnie w poniedziałki, środy i soboty. W soboty po Roratach zapraszamy na małe śniadanie i niespodziankę.

– W czasie Adwentu zapraszamy na modlitwę brewiarzową, tzw. Jutrznię o godz. 5.30.

– Dzisiaj po Mszy św. Siostry Pasterzanki rozprowadzają kalendarze misyjne. Nabywając kalendarz można wesprzeć działalność sióstr w Republice Środkowoafrykańskiej. Nasze misjonarki oraz wszyscy ich podopieczni są wdzięczni za wszelkie dobro i zapewniają o modlitwie.

– Dziś zebranie Koła Różańcowego o godz. 16.00 w domu parafialnym. Nieszpory i adoracja z racji I niedzieli miesiąca o godz. 17.45.

– Czas Adwentu to również okazja do wspierania potrzebujących. Przy ołtarzu św. Anny jest kosz z torbami miłosierdzia, które można napełniać oraz skarbona na jałmużnę.

– Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia na zewnątrz kościoła.

– W dawnym punkcie z prasą Pan organista rozprowadza poświęcone opłatki, a w tygodniu roznosi do domów, zaś Siostry Pasterzanki mają opłatki w zakrystii i na zewnątrz kościoła.

– Misja św. Teresy z naszej parafii serdecznie zaprasza do udziału w akcji Postanowienie Adwentowe – modlitwa za Kapłanów. Po Mszy św. chętni mogą wziąć do domu kartę z modlitwą do Matki Bożej Kapłanów, aby przez cały czas trwania Adwentu, codziennie tą modlitwą otaczać wybranego kapłana z naszej parafii.

– W najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele będzie uwielbienie połączone z modlitwą wstawienniczą.

– W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną Kolędą. Podczas kolędy domownicy razem z kapłanem modlą się o Boże błogosławieństwo dla domu i całej rodziny. Na stole przykrytym białym obrusem powinien stać krzyż, dwie świece, Biblia, woda święcona i kropidło. Wodę świeconą można otrzymać w zakrystii. W tym tygodniu początek wizyty duszpasterskiej od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 10.00. Odwiedzimy mieszkańców ulic:

4 grudnia – poniedziałek: ks. Janusza I Starego, 1 Maja (bez bloków) i Rejtana;

5 grudnia – wtorek: Aleja Kalin, Zagrodowa i Staropolska;

6 grudnia – środa: Świętojańska domki i blok nr 30;

7 grudnia – czwartek: Świętojańska blok nr 32, Paprociowa, Wiązowa i Topolowa;

8 grudnia – piątek: Jerozolimska cała;

9 grudnia – sobota (kolęda od godz. 10.00): Gerbera i Mickiewicza

– W następnym tygodniu odwiedzimy:

11 grudnia – Czajewicza domki i Czajewicza 5/7

12 grudnia – Czajewicza 8, Chopina domki oraz Chopina 22 i 39

13 grudnia – Nowa, Julianowska 32

14 grudnia – Julianowska 34, 34a i Puławska 25

15 grudnia – Puławska domki, oraz Puławska 16, 19 i Julianowska domki

16 grudnia (kolęda od godz. 10.00) – Puławska 21, 21a i 34a

– W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 12.00 połączona z błogosławieństwem niewiast oczekujących potomstwa. Podczas tej Mszy św. można będzie podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego, czyli modlitewne zobowiązanie w intencji dziecka jeszcze nienarodzonego.

– 8 grudnia po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnego śpiewania Akatystu ku czci Bogurodzicy.

– 9 grudnia, w sobotę o godz. 11, Siostry Pasterzanki zapraszają młodzież na skupienie adwentowe przy ul. Zgoda 14, zapisy i szczegóły spotkania w zakrystii. 

– W dniach od 11 do 14 grudnia zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata. Zużyty sprzęt można zostawić przy tablicy ogłoszeń przy kościele.

Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę. Forma i technika prac jest dowolna; każda praca zostanie nagrodzona. Szopki można przynosić do zakrystii do 24 grudnia.

– Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka i Informator parafialny.