Skip to main content
Ogłoszenia

10.03.2024

By 9 marca, 2024No Comments

– Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, Caritas zbiera ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na potrzeby dla ubogich.

– Dziś Gorzkie żale o godz. 17.45.

– Siostry Pasterzanki zapraszają na spotkanie Wspólnoty Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej dzisiaj o godz. 15.30 do domu przy ul. Zgoda 14.

– W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dorosłych o godz. 17.45 i młodzieży o godz. 19.15.

– Wielki Post jest czasem szczególnej troski o biednych i potrzebujących. Przy ołtarzu św. Anny wystawiony jest kosz, a w nim puste „torby miłosierdzia” do napełnienia. Jest również skarbona z jałmużną wielkopostną.

– W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w Wigilię Paschalną.

– W tym tygodniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Marzeń będą przeżywać rekolekcje wielkopostne.

– Wspólnota św. Józefa zaprasza mężczyzn na terenową Drogę krzyżową. Start i zakończenie przed kościołem św. Anny w najbliższy piątek o godz. 20.00. Planowany dystans ok. 15 km.

Zabieramy ze sobą: ciepłe ubranie, wygodne buty, odblaski, jedzenie i picie, kamizelkę odblaskową, latarkę. Zapraszamy.

– Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 17 marca i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ojciec Marek Tomczyk, paulin.

– Siostry Pasterzanki ze swoimi podopiecznymi ze szkoły przy ul. Zgoda 14 zapraszają na przedstawienie „Wolność przyjdzie jutro…”. Przedstawienie odbędzie się 17 marca o godz. 16:00 w domu parafialnym przy kościele św. Anny w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy.

– Organizujemy pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w dniach: 24 – 31 sierpnia tego roku. Bliższe informacje w zakrystii.

– Ks. Wojciech Szychowski wraz z biurem podróży Królowa Pokoju organizują pielgrzymkę do Gruzji, która odbędzie się w dniach 9-16 października 2024. Szczegóły w zakrystii, kancelarii i na stronie biura podróży Królowa Pokoju.

– Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Na stojaku z prasą są ulotki informujące, jak wypełnić formularz zeznania podatkowego PIT, poprzez który możemy przekazać 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszej parafialnej Caritas.

– Prasa katolicka i Informator parafialny są przy wyjściu z kościoła.

– W środę, 13 marca przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. W Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce, abp. Antonia Guido Filipazziego i Konferencji Episkopatu Polski.

Katolicka Szkoła Podstawowa

Trwa rekrutacja do Katolickiej Szkoły Podstawowej we Władysławowie. Wszystkie informacje można uzyskać na stronie szkoły www.szkolawmagdalence.pl To jedyna szkoła katolicka w powiecie.

Nowenna w intencji Ojczyzny

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach – apeluje Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki będzie odmawiana od 16 do 24 marca po wieczornej Mszy św.