Skip to main content
Ogłoszenia

11.02.2024

By 10 lutego, 2024No Comments

– Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, Caritas zbiera ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na potrzeby dla ubogich.

– Dziś Nieszpory o godz. 18.00.

– Zebranie Rady Duszpasterskiej dzisiaj o godz. 19.30 na plebanii.

– Od dziś do soboty trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas na podjęcie różnych form modlitwy w intencji trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.

– Zbliża się nowy okres liturgiczny – Wielki Post, który rozpoczniemy w najbliższą środę posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. W tym dniu Msze św. o godz.: 6.30; 8.00; 10.00; 17.00(dla dzieci); 18.30 i 20.00.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy – od 14. do 60. roku życia. Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.

– W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o solidarność z ofiarami wojny w Ukrainie, w Środę Popielcową zostanie przeprowadzona zbiórki ofiar do puszek na ten cel.

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową; dla dzieci o godz.: 17.00, dla dorosłych o godz. 17.45. W przyszłą niedzielę Gorzkie żale o godz. 17.45.

– W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w modlitwie w Kościołach Stacyjnych, która rozpocznie się w Środę Popielcową w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Wykaz kościołów stacyjnych jest umieszczony na tablicy ogłoszeń przy kościele i w domu parafialnym.

– Za tydzień o godz. 16.00 Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do Komunii św. i ich rodziców.

– W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę, będą na potrzeby związane z rozbudową domu parafialnego. Obecnie trwają prace wewnątrz budynku. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i życzliwą pomoc.

– Siostry Pasterzanki zapraszają Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej na spotkanie formacyjne w niedzielę 18 lutego o godz. 15.30 w domu przy ul. Zgoda 14.

– Do końca kwietnia można przekazać 1,5% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informujące jak wypełnić formularz zeznania podatkowego PIT, poprzez który możemy przekazać 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszej parafialnej Caritas.

– Prasa katolicka i Informator parafialny są przy wyjściu z kościoła.