Skip to main content
Ogłoszenia

14.01.2024

By 13 stycznia, 2024No Comments

II Niedziela zwykła

– Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, przed kościołem wolontariusze Caritas zbierają ofiary do puszek na pomoc dla najuboższych.

– Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory.

– Schola Emmanuel oraz Wspólnota Agape zapraszają na Koncert Kolęd, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 16.00 w domu parafialnym w auli niebieskiej.

– Siostry Pasterzanki zapraszają Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej na spotkanie formacyjne dziś o godz. 15.30 w domu przy ul. Zgoda 14.

– We wtorek w godz. od 17.00 do 18.00 można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych.

– Z racji ferii zimowych za tydzień nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30 w domu parafialnym. Intencja z tej Mszy św. zostanie odprawiona w kościele o godz. 11.30. W czasie ferii kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu w godzinach od 16.00 do 18.00.

– Zapraszamy na katechezy dla młodzieży i dorosłych. Katechezy są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00 w domu parafialnym. Katechezy są również formą przygotowania do bierzmowania dla osób dorosłych, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu. Wystarczy wysłuchać katechez i można przystąpić do bierzmowania.

– W tym tygodniu z wizytą duszpasterską, odwiedzimy naszych parafian według następującego porządku:

poniedziałek od godz. 16.00 – Szkolna 1

wtorek od godz. 16.00 – Szkolna 3 i 4

środa od godz. 16.00 – Szkolna 5 i 6

czwartek od godz. 16.00 – Szkolna 7 i 8A

piątek od godz. 16.00 – Szkolna 8

sobota od godz. 10.00 – Szkolna 10 i 10A

Zapraszamy do zakrystii mieszkańców poszczególnych bloków o wzięcie informacji o kolędzie do wywieszenia na klatkach schodowych.

– Kolęda po przyszłej niedzieli przedstawia się następująco:

22 stycznia – Szkolna 12 i Fabryczna 2

23 stycznia – Fabryczna 3 i 5

24 stycznia – Fabryczna 7, 9 oraz Fabryczna domki

25 stycznia – Kusocińskiego 3 i 3A

26 stycznia – Kusocińskiego 5 i 5A

– W tym roku wizytę duszpasterską tak zwaną – kolędą kończymy na ulicy Kusocińskiego. Kapłani pójdą z kolędą jeszcze do tych domów i mieszkań, do których zostaną zaproszeni. Prosimy o zgłaszanie gotowości przyjęcia kapłana w swoim domu. Zgłosić możemy poprzez maila parafii albo poprzez zapisanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

– W czwartek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata, dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia.

– W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę, będą na potrzeby związane z rozbudową domu parafialnego. Obecnie trwają prace wewnątrz budynku. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i życzliwą pomoc.

– Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka i Informator parafialny.