Skip to main content
Ogłoszenia

17.03.2024

By 16 marca, 2024No Comments

– Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi o. Marek Tomczyk, paulin. Dziś nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. Porządek nabożeństw rekolekcyjnych od poniedziałku do środy będzie następujący:

Msza św. z nauką o godz. 8.00, 10.00, 18.30, o godz. 20.00 Msza św., po której będzie nauka rekolekcyjna dla młodzieży i dorosłych i na zakończenie każdego dnia, po nauce rekolekcyjnej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Sakrament pokuty podczas każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

– Dziś do domu parafialnego o godz. 16.00 Siostry Pasterzanki ze swoimi podopiecznymi ze szkoły przy ul. Zgoda 14 zapraszają na przedstawienie „Wolność przyjdzie jutro…”.

– Dziś Gorzkie żale z nauką pasyjną dzisiaj o godz. 17.45.

– Dziś o godz. 16.00 Msza, św. dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Jutro, w poniedziałek spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych o 19.30 w domu parafialnym.

– W piątek 22 marca Droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Początek o godz. 19.15 przy naszym kościele. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze krzyżowej. W najbliższy piątek w kościele będzie Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 oraz o godz. 17.45 Droga krzyżowa, którą poprowadzi Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, której charyzmatem jest dążenie do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa. Wspólnota zaprasza do uczestnictwa małżeństwa, a szczególnie małżeństwa w kryzysie, w separacji, po rozwodzie.

– Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy św. poświęcimy gałązki palmowe. Uroczysta procesja z palmami o godz. 13.00.

– W Niedzielę Palmową przed kościołem Caritas będzie rozprowadzała palmy, a cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zorganizowanie śniadania wielkanocnego dla najuboższych.

– Wielki Post jest czasem szczególnej troski o biednych i potrzebujących. Przy ołtarzu św. Anny wystawiony jest kosz, a w nim puste „torby miłosierdzia” do napełnienia. Jest również skarbona z jałmużną wielkopostną.

– W zakrystii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona w Wigilię Paschalną.

– Świece paschalne na stół wielkanocny są do nabycia na zewnątrz kościoła oraz własnoręcznie zrobione dekoracje wielkanocne przez dzieci z Misji św. Teresy.

– Ks. Kamil, s. Agata i Pani Agnieszka serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na kolejne spotkanie „Małej drogi do nieba”. Spotkanie będzie w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym w auli niebieskiej.

– W parafii powstaje wspólnota „PRZYSTAŃ” adresowana do MŁODYCH. Zapraszamy MŁODZIEŻ od 7 klasy SP do końca szkoły średniej. Pierwsze spotkanie wspólnoty odbędzie się 2 kwietnia (wtorek) o godz. 19.30 w domu parafialnym. Więcej informacji u ks. Kamila. Zapraszamy i odwagi, czekamy na Was.

– Przy kościele św. Anny rodzi się wspólnota Ruchu Światło Życie dedykowana dzieciom – OAZA DZIECI BOŻYCH. Wspólnota będzie się spotykała w soboty o godz. 15.00 w domu parafialnym w auli niebieskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 kwietnia. Więcej informacji u ks. Kamila. Zapraszamy.

– W parafii powstaje schola, która będzie prowadziła śpiew na Mszy św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 kwietnia (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 20.00 w zakrystii. Więcej informacji u ks. Kamila. Zapraszamy.

– Organizujemy pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w dniach: 24 – 31 sierpnia tego roku. Bliższe informacje w zakrystii.

– Ks. Wojciech Szychowski wraz z biurem podróży Królowa Pokoju organizują pielgrzymkę do Gruzji, która odbędzie się w dniach 9-16 października 2024. Szczegóły w zakrystii, kancelarii i na stronie biura podróży Królowa Pokoju.

– Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Na stojaku z prasą są ulotki informujące, jak wypełnić formularz zeznania podatkowego PIT, poprzez który możemy przekazać 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszej parafialnej Caritas.

Nowenna w intencji Ojczyzny

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie będziemy się modlić nowenną za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki od 16 do 24 marca po Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy.