Skip to main content
Ogłoszenia

23.06.2024

By 22 czerwca, 2024No Comments

XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2024 r.

– Władza Archidiecezji Warszawskiej mianowała ks. Artura Ścianę, dotychczasowego wikariusza św. Anny, proboszczem Parafii św. Jana Chrzciciela w Zbroszy Dużej. Dziękujemy ks. Arturowi za posługę w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce duszpasterskiej. Ks. Łukasz Starczewski został nowym wikariuszem naszej Parafii. Witamy i życzymy ks. Łukaszowi Bożej opieki na nowym miejscu posługi w Kościele. Obu kapłanów polecamy modlitwie, której wszyscy duchowni dzisiaj bardzo potrzebują.

– Dzisiaj o godzinie 17.00 w auli niebieskiej w domu parafialnym ks. Łukasz  opowie  o zwyczajach związanych z kultem św. Jana Chrzciciela, wiankach i sobótce na Mazowszu. Zapraszamy.

– Dziś o godz. 17.45 Nieszpory i nabożeństwo czerwcowe.

– W sobotę, 29 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Domu Św. Faustyny w Ostrówku i do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.

– 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nasz udział w sobotniej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask potrzebnych papieżowi Franciszkowi. Tego dnia przeprowadzana jest zbiórka ofiar, zwaną „świętopietrzem”, przeznaczoną do rozdziału przez Stolicę Apostolską na potrzeby charytatywne.

– Zapraszamy na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę w dniach: 9 – 13 lipca. Bliższe informacje w zakrystii i na tablicy ogłoszeń.

– Spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki rowerowej odbędzie w niedzielę, 30 czerwca o godz. 16.30 w domu parafialnym.

– W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30 w domu parafialnym. Zapraszamy do kościoła.

– W przyszłą niedzielę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Ojczyzny.

– Kancelaria parafialna od 1.07 do 31.08. będzie otwarta od wtorku do piątku w godz. 16.00 – 18.00.

– Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka.