Skip to main content
Ogłoszenia

24.03.2024

By 24 marca, 2024No Comments

– Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dziś Gorzkie żale z nauką pasyjną o godz. 17.45.

– W poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie Akcji Katolickiej.

– Wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza na męską adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, jutro w poniedziałek o 21.00

– W środę o godz. 17.30 w domu parafialnym spotkanie bielanek i dzieci, które wezmą udział  w procesji rezurekcyjnej.

Wielki Czwartek początek Świętego Triduum Paschalnego. Kościół wspomina ustanowienie dwóch sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii.

W tym dniu zapraszamy na liturgie:

godz.: 16.00 – Liturgia dla dzieci

godz.: 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00. W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. porannych.

– W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły, a porządek nabożeństw będzie następujący:

godz.: 8.00 – Ciemna Jutrznia

godz.: 12.00 – Anioł Pański i Godzina Czytań

godz.: 15.00 – Koronka i rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia

godz.: 16.00 –Liturgia Męki Pańskiej z udziałem dzieci

godz.: 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża św.

Adoracja Grobu Pańskiego do północy.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i bogata liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Porządek w tym dniu będzie następujący:

godz.: 8.45 – 17.00 – Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

godz.: 8.00 – Ciemna Jutrznia

godz.: 12.00 – Anioł Pański i Godzina Czytań

godz.: 15.00 – Koronka i nowenna przed Świętem Miłosierdzia

godz.: 20.00 – Uroczysta Wigilia Paschalna, na którą przynosimy świece. Wigilia Paschalna kończy się procesją rezurekcyjną, która przejdzie ulicami wokół kościoła.

W Wielką Sobotę od godz. 8.45 do 17.00 ministranci będą rozprowadzać buteleczki z wodą święconą. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby dla ministrantów.

– W przyszłą niedzielę – WIELKANOC. Poranek Wielkanocny rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.00. Następne Msze św. będą o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00. O godz.: 18.00 – uroczyste Nieszpory kończące Triduum Paschalne.

– Podczas Triduum księża będą uczestniczyć w nabożeństwach, nie będzie okazji do spowiedzi. Spowiadać będziemy do Wielkiej Środy włącznie, podczas porannych Mszy św. i od godz. 17.30 do 19.00. Nieco dłużej spowiadać będziemy w najbliższy wtorek od godz. 16.00 do 21.00. Wychodzimy naprzeciw tym, którzy pracują, aby mogli skorzystać z sakramentu pojednania. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

– W zakrystii przyjmujemy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. w Wigilię Paschalną o godz. 20.00.

– Wielki Post jest czasem szczególnej troski o biednych i potrzebujących. Przy ołtarzu św. Anny jest kosz oraz skarbona z jałmużną wielkopostną.

– Świece paschalne na stół wielkanocny są do nabycia na zewnątrz kościoła oraz własnoręcznie zrobione dekoracje wielkanocne przez dzieci z Misji św. Teresy.

– Ks. Kamil, s. Agata i Pani Agnieszka serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na kolejne spotkanie „Małej drogi do nieba”. Spotkanie będzie w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym w auli niebieskiej.

– W parafii powstaje wspólnota „PRZYSTAŃ” adresowana do MŁODYCH. Zapraszamy MŁODZIEŻ od 7 klasy SP do końca szkoły średniej. Pierwsze spotkanie wspólnoty odbędzie się 2 kwietnia (wtorek) o godz. 19.30 w domu parafialnym. Więcej informacji u ks. Kamila. Zapraszamy i odwagi, czekamy na Was.

– Przy kościele św. Anny rodzi się wspólnota Ruchu Światło Życie dedykowana dzieciom – OAZA DZIECI BOŻYCH. Wspólnota będzie się spotykała w soboty o godz. 15.00 w domu parafialnym w auli niebieskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 kwietnia. Więcej informacji u ks. Kamila. Zapraszamy.

– W parafii powstaje schola, która będzie prowadziła śpiew na Mszy św. o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 kwietnia (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 20.00 w zakrystii. Więcej informacji u ks. Kamila. Zapraszamy.

– Organizujemy pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w dniach: 24 – 31 sierpnia tego roku. Bliższe informacje w zakrystii.

– Ks. Wojciech Szychowski wraz z biurem podróży Królowa Pokoju organizują pielgrzymkę do Gruzji, która odbędzie się w dniach 9-16 października 2024. Szczegóły w zakrystii, kancelarii i na stronie biura podróży Królowa Pokoju.

– Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Na stojaku z prasą są ulotki informujące, jak wypełnić formularz zeznania podatkowego PIT, poprzez który możemy przekazać 1,5% podatku dochodowego na rzecz naszej parafialnej Caritas.