Skip to main content
Ogłoszenia

9.06.2024

By 8 czerwca, 2024No Comments

Dziesiąta Niedziela zwykła – 9 czerwca 2024 r.

– Dziś, w II niedzielę miesiąca, parafialny zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc dla tych, którzy są w trudnej sytuacji materialnej.

– Siostry Pasterzanki zapraszają wspólnotę Stowarzyszonych Rodziny Pasterzańskiej na spotkanie formacyjne w niedzielę 9 czerwca o godz. 15.30 do domu przy ul. Zgoda 14.

– Dziś o godz. 18.00 Nieszpory i nabożeństwo czerwcowe.

– W czwartek, 13 czerwca nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.30. Intencje modlitewne, które będą polecane w czasie różańca, można składać w zakrystii lub w kaplicy Krzyża przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

– Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy  w sobotę, 15 czerwca. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.

– W sobotę, 15 czerwca na stadionie Znicz w Pruszkowie odbędzie się 17 Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. W programie są zawody sportowe, gry i zabawy, pokazy oraz warsztaty. Zapraszamy dzieci i młodzież. Każdy może wziąć udziału w następujących konkurencjach: konkurs wiedzy liturgicznej, bieg na dystansie 60 m. i 400 m., skok w dal, wyścigi na rowerach stacjonarnych, piłkarski dart, konkurencje zwinnościowe. Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody. Koszt uczestnictwa 15 zł od osoby w tym ubezpieczenie i drobny prowiant. Zgłoszenia i zapisy do 14 czerwca u ks. Kamila.

– W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę, będą na rozbudowę domu parafialnego. Obecnie trwają dalsze prace związane z instalacją elektryczną. Za pomoc i życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać!

– W przyszłą, ostatnią niedzielę przed wakacjami odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów po Mszach św. o godz. 10.00, 13.00 i 18.30, wzdłuż ulicy Kościelnej i na placu przed kościołem.

– Już dziś zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w Pikniku parafialnym, który odbędzie się 22.czerwca u Sióstr Pasterzanek przy ul. Zgoda 14. Czeka nas moc atrakcji: zagra zespół „Rodzinne granie”, będzie fotobudka, dmuchaniec dla dzieci, gra terenowa, wata cukrowa, popcorn, grill. Zapraszamy i zachęcamy do przynoszenia własnych sałatek i ciast na wspólny stół. Spotkanie organizacyjne dla osób, chcących włączyć się w tę inicjatywę odbędzie się w środę o godz. 19.00 na plebanii. Bliższe informacje u ks. Kamila.

– „Już Jan ochrzcił wszystkie wody, umyjcie się dla ochłody” – o zwyczajach związanych z kultem świętego Jana Chrzciciela, wiankach i sobótce na Mazowszu opowie ks. Łukasz 23 czerwca o godzinie 17.00 w auli niebieskiej w domu parafialnym. 

– Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę w tym roku będzie w dniach: 9 – 13 lipca. Bliższe informacje w zakrystii i na tablicy ogłoszeń.

– Organizujemy pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w dniach: 24 – 31 sierpnia. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do końca tygodnia. Bliższe informacje w zakrystii.

– Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka i Informator parafialny.